בדיקות אוטומציה

שירותי אוטומציה איכותיים מבטיחים מוצר איכותי

טסנת מציעה ללקוחותיה מגוון שירותים בתחום בדיקות האוטומציה הכוללים תכנון, פיתוח ותחזוקה המתבססים על תשתית אוטומציה שפותחה בחברה, תשתית חזקה ורובסטית הנותנת מענה לכלל הפלטפורמות, Web, Mobile, DB, APIs, Desktop, Mainframe ומשרתת בצורה מיטבית את לקוחותינו השונים.

טסנת מציעה את שירותי האוטומציה במספר מודלים: פרויקט, שירות, שירות מנוהל, Outsourcing ושירות מרוחק ( Near Shore / Off Shore ).

מימוש נכון של בדיקות אוטומציה מאפשר הגדלת פעילות ללא גדילה במשאבי כח אדם, בנוסף להגברת היעילות והעלאת איכות המוצרים ולבסוף גם קיצור קצב שחרור הגרסאות – Time to market.

תחום האוטומציה בטסנת מנוהל על ידי סמנכ"ל האוטומציה והחדשנות, ברק ויימן, אשר לו ניסיון רב שנים בניהול, תכנון והובלה של פרויקטי אוטומציה מורכבים, כולל תכנון והובלת פיתוח תשתית האוטומציה של טסנת.

תשתית האוטומציה של טסנת – תשתית אוטומציה רובסטית שמאיצה את קצב כתיבת התסריטים האוטומטיים תוך שמירה על יציבות הקוד וחיבור לעולמות ה-DevOps

תשתית האוטומציה של טסנת הוקמה בכדי לתת מענה תשתיתי, רחב ורובסטי לצרכיי עולם הבדיקות האוטומטיות.

התשתית מאפשרת ביצוע של בדיקות אוטומטיות על גביי מערכות שונות ומגוונות כגון מערכות מבוססות Web, אפליקציות Mobile, מערכות Client server שולחניות, מערכות מבוססות שירותים – APIs ועוד.

התשתית כולה כתובה בשפה אחת, בסביבת פיתוח אחת, המשרתת את כל הפרויקטים ובכך חוסכת את הצורך בתחזוקה הכואבת של שפות וכלים רבים בארגון.

כחלק מהתשתית אוטומציה של טסנת ישנם פיצ'רים רבים שמעשירים את יכולות הקוד האוטומטי, כאלה שנותנים מענה לבעיות והנקודות הכואבות ביותר בעולם התוכן הזה ובכך מאפשרים התחלה מהירה ופשוטה של כתיבת הטסטים בצורה מהירה ויציבה.

דוגמאות לרכיבי תשתית שמגיעים כחלק מהשתית של טסנת:

  • מנגנון retries, מנגנון שמשפר את יציבות הקוד ע"י ביצוע של ניסיונות חוזרים לריצות שנכשלו, המנגנון בנוי כך שטסט שנופל רץ שוב X פעמים למעט מקרים של תקלה אמתית במוצר.
  • מנגנון Healing, מנגנון שיודע להתאושש מבעיה "כואבת" של אלמנטים שהשתנו בדף ובוחר בצורה אוטומטית (תוך שימוש באלגוריתם של Fall back) במזהה פוטנציאלי אחר ובכך משפר את יציבות הקוד.
  • מנגנון Delegate, מנגנון המאפשר סדרת פעולות שמתבצעות כתוצאה מפעולה קודמת שלא צלחה, למשל במידה ולחיצה על כפתור מסוים בפקודת Click של סלניום נכשלה אז המנגנון ינסה בצורה אוטומטית לבצע Java script scroll בכדי להתגבר על הבעיה.
  • מנגנון של צילום תמונה\וידאו, מנגנון שיודע לקחת תמונה + סרטון במקרים בהם הבדיקה לא צלחה ולשמור אותם כחלק מהדוח בכדי לשפר ולייעל את היכולת לשחזר את התקלה ולדווח אותה ב-Xray/Q.C
  • מנגנון Dependency injection, מנגנון המאפשר "הזרקה" של פרמטרים מבחוץ כגון סוג הדפדפן ו-או המכשיר עליו רוצים להריץ את הבדיקה וכפועל יוצא אתחול ה-Driver הרלוונטי יתבצע ויפעיל את הבדיקה בהתאם ל-Inject. מנגנון זה מאוד שימושי בכל מה שקשור לעבודה עם ה-DevOps pipeline.

ועוד רכיבים ו-Features רבים וטובים שמסייעים לארגון בהאצת קצת הפיתוח ושיפור היציבות.

התשתית יחד עם כל מרכיביה מתועדים באמצעות Javadoc, בשילוב קוד קריא המאפשרים השתלבות ולמידה מהירה ובנוסף משפר את היכולת לתחזק את הקוד התשתיתי ללא הכרות מוקדמת.

התשתית מוכנה לחיבור לכל פתרון DevOps כולל היכולת החשובה של הרצה Kubernetes ו-Dockers להרצה מקבילית.

אוטומציה מבוססת כלי Codeless – ממנפים את הבודקים הידניים בארגון

לטסנת ניסיון וידע ביישום והובלה של פרויקטי אוטומציה מבוססי כלי Codeless המאפשרים מינוף של הידע עסקי והכרת המערכות לכדי הגדלת הכיסוי האוטומטי ומימוש הבדיקות על ידי הצוותים הידניים בכלים שלא מצריכים ידע טכני וכתיבה של קוד.

אחד מהיתרונות המרכזיים של השימוש בכלים הללו הוא היכולת לעבוד על מערכות מגוונות, כולל מערכות Legacy ובכך לממש תרחישי בדיקה אוטומטיים end2end ולאפשר לצוותים הידניים להתמקד אך ורק בשינויים מה שלבסוף הופך את הארגון למכוון Agile ומאפשר שחרורי גרסא מהירים יותר עם פחות סיכון ויותר איכות.

הניסיון העשיר והמוצלח של חברת טסנת בתכנון, הקמת תשתית וביצוע פרוייקטי אוטומציה מבוססי קוד וללא קוד עבור מגוון רחב של לקוחות במשק הישראלי מבוסס על העקרונות הבאים :

1.שימוש בתשתית האוטומציה החזקה של טסנת, תשתית שרצה בהמון ארגונים עם מענה מלא לכל סוגי האפליקציות

2.הכרות טובה של צרכי הלקוח והתהליכים העסקיים בארגון.

3.בחירת כלי האוטומציה המתאים ביותר לצרכי הלקוח.

4.בחירת צוות אוטומציה מתאים שיעבוד על פי המתודלוגיה של טסנת בפיתוח תחזוקה וניהול הקוד האוטומטי.

5.הטמעה והדרכה של צוותי הלקוח לצורך תחזוקה שוטפת במידת הצורך כולל שילוב בודקים ידניים בתהליך ההרצה של תרחישים.

 

תפריט נגישות